Návod k obsluze AUDI A1
 Audi A1   Obsluha   Jízda  Systém start-stop
Platí pro vozidla: se systémem start-stop
Vozidla s manuální převodovkou
Během klidového stavu vozidla přeřaďte na volnoběh a uvolněte spojkový pedál. Motor se vypne. Na displeji sdružených přístrojů se objeví kontrolní světlo , v informačním systému řidiče* navíc .
Jakmile sešlápnete spojkový pedál, motor se opět nastartuje. Kontrolní světlo zhasne.
Vozidla s automatickou převodovkou
Zabrzděte vozidlo až do klidu a zůstaňte nohou na brzdovém pedálu. Motor se vypne. Na displeji sdružených přístrojů se objeví kontrolní světlo , v informačním systému řidiče* navíc .
Jakmile sejmete nohu z brzdového pedálu, motor opět nastartuje. Kontrolní světlo zhasne.
Další informace k automatické převodovce
Motor se vypíná v polohách volicí páky P, D, N a S, stejně jako v režimu tiptronic. V poloze volicí páky P zůstane motor vypnutý, i když sejmete nohu z brzdy. Motor opět nastartuje teprve tehdy, když je vložen jiný jízdní stupeň a uvolníte brzdu.
Pokud během fáze stop zařadíte polohu R, motor opět nastartuje.
Abyste vyloučili nechtěné nastartování motoru při zařazení polohy R, řaďte plynule z D na P.
Můžete sami ovládat, zda chcete motor vypnout nebo ne, tím, že budete snižovat nebo zvyšovat brzdnou sílu. Když například jen lehce sešlápnete brzdu v provozu Stop-and-Go nebo při odbočování, při zastavení vozidla se nespustí fáze stop. Jakmile sešlápnete brzdu silněji, motor se vypne.
Poznámka
  • U vozidel s mechanickou převodovkou sešlápněte během fáze stop brzdový pedál, abyste vozidlo zajistili proti popojíždění.
  • Pokud motor u vozidel s mechanickou převodovkou „zhasíná“, můžete sami opět nastartovat okamžitým sešlápnutím spojkového pedálu.

Všechny obrázky, loga a texty jsou vlastnictvím společnosti Audi ©. Tato webová stránka nemá žádný vztah se společností Volkswagen - Audi ani se žádnými jejími dceřinými společnostmi ve světě. Další informace. Pro kontaktování autora tohoto webu klikněte zde.