Návod k obsluze AUDI A1
 Audi A1   Pokyny k provozu   Péče a čištění  Péče o interiér vozidla
Látky a látkové čalounění (např. sedadel, dveří apod.) je nutné pravidelně vysávat. Tím odstraníte částečky špíny, která by látku znečistila. Nepoužívejte čištění párou, protože tak se znečištění dostává hlouběji do látky a zůstává tam.
Běžné čištění
Obecně lze pro čištění doporučit měkkou houbu nebo běžnou utěrku z mikrovlákna, která nepouští chloupky. Kartáčem ošetřujte pouze podlahové koberce a podložky pod nohy, protože jiné látkové plochy byste mohli kartáčem poškodit.
Při celkovém povrchovém znečištění lze čištění provést běžným pěnovým čisticím prostředkem. Pěnu rozetřete měkkou houbou po povrchu a lehce zapracujte. Vyvarujte se ale promáčení látky. Nakonec pěnu vysušte suchým savým hadrem (např. z mikrovláken) a po úplném vysušení vysajte.
Čištění skvrn
Skvrny od nápojů (např. od kávy, ovocné šťávy atd.) lze odstranit prostředkem na praní jemného prádla. Prostředek je možné nanášet houbičkou. Na zaschlé skvrny můžete nanést přímo pastu na praní a zapracovat ji. Abyste odstranili zbytky pracího prostředku, omyjte místo čistou vodou. Vodu nanášejte vlhkým hadrem nebo houbičkou a odstraňte suchými savými hadříky.
Skvrny od čokolády nebo make-upu se čistí prací pastou (např. jádrovým mýdlem). Nakonec se mýdlo odstraní vodou (navlhčenou houbou).
Pro odstranění tuku, oleje, rtěnky nebo skvrn od propisovacího pera můžete použít líh. Rozpuštěný tuk nebo barvu otřete savým materiálem. Případně je třeba ještě ošetřit látku pastou na praní a vodou.
Při silném celkovém znečištění látkových potahů a čalounění se doporučuje svěřit čištění speciální čistírně, která může potahy a látkové povlaky vyčistit šamponováním a vysáním.
Poznámka
Nespojené suché zipy na vašem oblečení mohou potahy sedadel poškodit. Dbejte na to, abyste měli suché zipy vždy spojené.

Všechny obrázky, loga a texty jsou vlastnictvím společnosti Audi ©. Tato webová stránka nemá žádný vztah se společností Volkswagen - Audi ani se žádnými jejími dceřinými společnostmi ve světě. Další informace. Pro kontaktování autora tohoto webu klikněte zde.