Návod k obsluze AUDI A1
 Audi A1   Pokyny k provozu   Péče a čištění  Péče o interiér vozidla
Přírodní kůže vyžaduje zvláštní pozornost a péči.
Běžné čištění
Kožené plochy se čistí lehce navlhčeným bavlněným nebo vlněným hadříkem.
Silnější znečištění
Silněji znečištěná místa se čistí hadříkem namočeným ve slabém mýdlovém roztoku (2 polévkové lžíce mýdla s neutrálním pH na 1 litr vody).
Dbejte, aby se při tom kůže nikde nepromáčela a aby voda nepronikla do švů.
Kůži osušte suchým měkkým hadříkem.
Čištění skvrn
Čerstvé skvrny na vodní bázi (např. káva, čaj, šťávy, krev apod.) vysajte savým hadříkem nebo papírovou utěrkou, případně použijte na zaschlé skvrny prostředek ze soupravy čisticích prostředků na kůži.
Čerstvé skvrny na tukové bázi (např. máslo, majonéza, čokoláda apod.), které se ještě nevsákly do kůže, odstraňte savým hadříkem nebo papírovou utěrkou, resp. použijte prostředek ze soupravy.
Na starší zaschlé tukové skvrny použijte sprej na rozpouštění tuků.
Na zvláštní druhy skvrn (např. od propisovací tužky, fixu, laku na nehty, disperzní barvy, krému na boty apod.) se používají odstraňovače skvrn určené speciálně pro kůži.
Péče o kůži
Kůži ošetřujte vhodným čisticím prostředkem na kůži v půlročních intervalech.
Tento prostředek nanášejte velmi šetrně.
Poté kůži osušte měkkým hadříkem.
V případě, že budete mít nějaké dotazy ohledně čištění kožených povrchů ve vozidle a péče o ně, doporučujeme vám, abyste se obrátili na servis Audi. Tam vám rádi poradí a budou vás informovat také o našem výrobním programu prostředků na kůži, např.:
  • o čisticí a ochranné soupravě,
  • o barevném ošetřovacím krému,
  • o odstraňovači skvrn od propisovací tužky, krému na boty apod.,
  • o spreji rozpouštějícím tuky,
  • a také o různých novinkách a dalším vývoji.
Upozornění!
Kůže se nesmí v žádném případě čistit nebo ošetřovat rozpouštědly (např. benzinem, terpentýnem), lešticími vosky, krémem na boty a podobnými prostředky.

Všechny obrázky, loga a texty jsou vlastnictvím společnosti Audi ©. Tato webová stránka nemá žádný vztah se společností Volkswagen - Audi ani se žádnými jejími dceřinými společnostmi ve světě. Další informace. Pro kontaktování autora tohoto webu klikněte zde.