Instrukcja obsługi AUDI A1
 Audi A1   Bezpieczeństwo   Bezpieczna jazda  Prawidłowe układanie elementów bagażu
Ładunek bez zabezpieczenia stanowi zagrożenie dla osób w samochodzie.
W bagażniku znajdują się zaczepy służące do przywiązania elementów bagażu i przedmiotów Link.
Stosować zaczepy do wiązania, aby prawidłowo zabezpieczyć ładunek OSTRZEŻENIE.
Podczas kolizji albo wypadku również małe i lekkie przedmioty mogą uzyskać taką energię, że spowodują najcięższe obrażenia. Wielkość „energii“ zależy w znacznym stopniu od prędkości jazdy samochodu i od masy przedmiotu. Prędkość samochodu jest jednak najważniejszym parametrem.
Przykład: przedmiot o wadze 4,5 kg leży w samochodzie bez zabezpieczenia. Podczas zderzenia czołowego przy prędkości 50 km/h przedmiot ten wytwarza siłę, która odpowiada 20-krotnemu ciężarowi przedmiotu. Oznacza to, że ciężar przedmiotu wzrasta do ok. 90 kg. Można sobie wyobrazić, jakie obrażenia powstaną, kiedy taki przedmiot przechodząc przez wnętrze samochodu „uderzy“ w osobę.
OSTRZEŻENIE
Jeżeli elementy bagażu albo przedmioty zostaną przymocowane do zaczepów za pomocą nieodpowiednich albo uszkodzonych taśm, w razie wypadku albo hamowania mogą spowodować obrażenia.
  • Aby zapobiec możliwości przesunięcia się elementów bagażu lub przedmiotów do przodu stosować zawsze odpowiednie taśmy mocujące, którymi wiąże się przedmioty do zaczepów.
  • Fotelika dla dziecka nigdy nie mocować do zaczepów.

Wszystkie obrazy, loga i teksty są własnością Audi ©. Ta strona nie ma żadnego związku z firmą Volkswagen - Audi, ani żadna z jej spółek zależnych na świecie.Więcej informacji. Aby skontaktować się z autorem tej strony kliknij tutaj.