Instrukcja obsługi AUDI A1
 Audi A1   Bezpieczeństwo   Pasy bezpieczeństwa  Jak prawidłowo zapiąć pas bezpieczeństwa?
Ułożenie pasa ma duże znaczenie dla jego funkcji ochronnej.
Aby można było dostosować pas bezpieczeństwa do rozmiaru ciała, do dyspozycji jest siedzenie kierowcy lub przedniego pasażera* z regulacją wysokości.
OSTRZEŻENIE
  • Barkowa część pasa nie powinna nigdy przechodzić przez szyję, musi przebiegać przez środek klatki piersiowej i dobrze przylegać do ciała. Biodrowa część pasa musi przebiegać przez biodra, nie powinna przechodzić przez brzuch i musi zawsze dobrze przylegać rys.1. W razie potrzeby dociągnąć nieco taśmę pasa.
  • Zwracać zawsze uwagę na prawidłowe ułożenie pasa bezpieczeństwa. Nieprawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa, podczas lżejszych kolizji mogą być same przyczyną odniesienia obrażeń.
  • Zbyt luźno zapięty pas bezpieczeństwa może spowodować obrażenia, ponieważ w trakcie wypadku ciało, ze względu na energię ruchu przesuwa się dalej do przodu i zostaje gwałtownie zatrzymane przez pas.

Wszystkie obrazy, loga i teksty są własnością Audi ©. Ta strona nie ma żadnego związku z firmą Volkswagen - Audi, ani żadna z jej spółek zależnych na świecie.Więcej informacji. Aby skontaktować się z autorem tej strony kliknij tutaj.