Instrukcja obsługi AUDI A1
 Audi A1   Zasady obsługi   Koła i opony  Koła
Wskaźnik zużycia pokazuje, czy opona jest starta.
W podstawie profilu oryginalnej opony znajdują się „wskaźniki zużycia“ rys.1, ustawione poprzecznie do kierunku ruchu, wysokie na 1,6 mm. Wskaźniki te są ułożone - w zależności od produktu - 6 do 8 razy, w tych samych odstępach na obwodzie. Znaki na bokach opony (np. litery „TWI“ albo symbole trójkąta) oznaczają położenie tych wskaźników.
Jeżeli pozostanie 1,6 mm profilu – mierzone w rowkach obok wskaźników zużycia – osiągnięta została dopuszczona przepisami wysokość profilu. (Na rynkach eksportowych mogą obowiązywać inne wartości.)
OSTRZEŻENIE
Kiedy opona zostanie starta do wysokości wskaźnika, musi zostać wymieniona na nową oponę – niebezpieczeństwo wypadku!
  • Szczególne sytuacje drogowe na wilgotnej i śliskiej nawierzchni wymagają możliwie wysokiego profilu opony i jednocześnie prawie równej wysokości profili na przedniej i na tylnej osi.
  • Zmniejszone bezpieczeństwo jazdy spowodowane zbyt niskim profilem opony staje się wyraźnie negatywne dla użytkownika zwłaszcza po wytworzeniu się klina wodnego w głębokiej kałuży, podczas pokonywania zakrętów i manewru hamowania.
  • Niedostosowana prędkość jazdy może prowadzić do utraty kontroli nad samochodem.

Wszystkie obrazy, loga i teksty są własnością Audi ©. Ta strona nie ma żadnego związku z firmą Volkswagen - Audi, ani żadna z jej spółek zależnych na świecie.Więcej informacji. Aby skontaktować się z autorem tej strony kliknij tutaj.