Instrukcja obsługi AUDI A4
 Audi A4   Obsługa   Jazda  Elektromechaniczny hamulec postojowy
Elektromechaniczny hamulec postojowy zastępuje hamulec ręczny.
Aby zamknąć hamulec parkowania, należy pociągnąć przycisk -A-. Lampki kontrolne w przycisku i na wyświetlaczu zestawu wskaźników świecą się.
Aby zwolnić hamulec postojowy, należy przy włączonym zapłonie wcisnąć pedał hamulca lub przyspieszenia i jednocześnie nacisnąć przycisk. Lampka kontrolna w przycisku gaśnie.
Samochód jest wyposażony w elektromechaniczny hamulec postojowy. Hamulec postojowy służy zasadniczo do zabezpieczenia samochodu przed samoczynnym toczeniem się i w ten sposób zastępuje hamulec ręczny.
Poza zwykłymi funkcjami dotychczasowego hamulca ręcznego, hamulec elektromechaniczny posiada jednak również funkcje zwiększające komfort i bezpieczeństwo.
Podczas ruszania
  • Zintegrowane udogodnienie podczas ruszania pomaga kierowcy podczas jazdy przez automatyczne zwolnienie hamulca postojowego Link.
  • Przy ruszaniu na nawierzchni pochyłej, udogodnienie podczas ruszania zabezpiecza samochód przed toczeniem się do tyłu. Siła hamulca postojowego zostaje zwiększona dopiero, kiedy do kół przeniesiony zostanie wystarczający moment napędu.
Funkcja awaryjnego hamowania
Funkcja awaryjnego hamowania pozwala zahamować samochód również w razie awarii zwykłego uruchomienia hamulca Link.
OSTRZEŻENIE
Jeżeli w stojącym samochodzie i podczas pracy silnika włączony zostanie bieg lub jeden z zakresów jazdy (przekładnia automatyczna), w żadnym razie nie wolno naciskać pedału przyspieszenia ani zwalniać pedału sprzęgła. W przeciwnym razie samochód natychmiast ruszy - niebezpieczeństwo wypadku!
Informacja
  • Kiedy hamulec postojowy zostanie włączony przy wyłączonym zapłonie, po pewnym czasie gasną lampki kontrolne w przycisku i na wyświetlaczu zestawu wskaźników.
  • Wszelkie odgłosy podczas zwalniania i włączania hamulca postojowego są dozwolone nie stanowią powodu do zaniepokojenia.
  • W regularnych odstępach czasu hamulec parkowania przeprowadza - w zaparkowanym samochodzie - cykl sprawdzania. Występujące przy tym szumy są normalnym zjawiskiem.

Wszystkie obrazy, loga i teksty są własnością Audi ©. Ta strona nie ma żadnego związku z firmą Volkswagen - Audi, ani żadna z jej spółek zależnych na świecie.Więcej informacji. Aby skontaktować się z autorem tej strony kliknij tutaj.