Instrukcja obsługi AUDI A4
 Audi A4   Obsługa   Jazda  Elektromechaniczny hamulec postojowy
Udogodnienie podczas ruszania powoduje, że hamulec postojowy zostanie automatycznie zwolniony podczas ruszania samochodu.
Zatrzymywanie się i włączanie hamulca postojowego
Aby włączyć hamulec postojowy, należy pociągnąć przycisk -A- rys. 1.
Ruszanie i automatyczne zwalnianie hamulca postojowego
Po naciśnięciu w zwykły sposób pedału przyspieszenia, hamulec postojowy zostaje automatycznie zwolniony i samochód rusza z miejsca.
Kiedy samochód wyposażony w przekładnię automatyczną musi zatrzymać się przy czerwonym świetle albo w korku ulicznym, można włączyć hamulec parkowania. Samochodu nie potrzeba zatrzymywać w miejscu wciskając pedał hamulca, ponieważ przy włączonym zakresie jazdy samoczynne toczenie się uniemożliwia włączony hamulec postojowy. Kiedy samochód ruszy w zwykły sposób, automatycznie zwalnia się hamulec parkowania i samochód rozpoczyna jazdę.
Ruszanie na wzniesieniach
Przy ruszaniu na nawierzchni pochyłej, udogodnienie podczas ruszania zabezpiecza samochód przed toczeniem się do tyłu. Siła hamulca postojowego zostaje zwiększona dopiero, kiedy do kół przeniesiony zostanie wystarczający moment napędu.
Informacja
Ze względów bezpieczeństwa automatyczne zwalnianie hamulca postojowego działa tylko wtedy, kiedy pas bezpieczeństwa kierowcy jest zapięty w zamku pasa.

Wszystkie obrazy, loga i teksty są własnością Audi ©. Ta strona nie ma żadnego związku z firmą Volkswagen - Audi, ani żadna z jej spółek zależnych na świecie.Więcej informacji. Aby skontaktować się z autorem tej strony kliknij tutaj.