talimat kitabı AUDI A4
 Audi MMI   İletişim  Telefon etme
Aşağıdaki araçlar için geçerlidir: Telefonlu.
Ön koşul: Bir telefon görüşmesi mevcut olmalıdır.
Seçenekler kumanda tuşunu seçin.
  • Başka bir telefon görüşmesi kurulması: Diğer çağrı > Adres defteri veya Çağrı listesi > Listedeki kayıt alanlarını seçin.
  • Mevcut ve bekletilen telefon görüşmesi sırasında gelen çağrıyı kabul etmek: Değiştir alanını seçin. Aktif olan telefon görüşmesi gelen çağrı ile değiştirilir.
Diğer fonksiyonlar:
Mikrofonu kapat: Bu fonksiyonu seçip onayladığınızda görüşme yaptığınız kişi sizi duyamaz. Fakat siz görüşme yaptığınız kişiyi duyarsınız.
Çağrıyı beklet/Bekletilen çağrıyı sürdür: Mevcut telefon görüşmesini beklemeye alabilir ve tekrar çıkarabilirsiniz. MMI ekranında bekletildi ve mevcut telefon bağlantısının süresi görüntülenir.
Geçiş: İki telefon görüşmesi dönüşümlü olarak yürütülebilir, bu sırada bir görüşme beklemeye alınır. Kapat ile mevcut görüşme sonlandırılır. Bekletilen telefon görüşmesi bekleme konumunda kalır ve Seçenekler kumanda tuşu üzerinden Bekletilen çağrıyı sürdür ile çıkarılabilir.
Konferans geçişi: Bir bekletilen ve maksimum beş aktif görüşme katılımcısı (operatöre bağlı) konferansa dahil edilebilir. Başka bir telefon görüşmesi kurmak için mevcut bir konferansın tüm katılımcılarını Konferansı beklet ile bekleme konumuna alın. Seçenekler kumanda tuşunu seçin. Diğer çağrı alanını seçin ve Çağrı listesi, Adres defteri alanından bir telefon numarası seçin veya Numara gir alanını seçin. Konuşulan kişiyi mevcut konferansa dahil etmek için Konferans geçişi alanını seçin. Bekletilen konferansı sürdür ile tüm katılımcılar bekleme konumundan alınır. Konferans katılımcıları ile katılımcılar gösterilir.
Ses iletme/Sesi geriye alma1): Bir telefon görüşmesi serbest konuşma sisteminden ahizeye* verilir ve geri alınır Aktif bir telefon görüşmesi sırasında ahize serbest konuşma düzeneği üzerinden tutucusundan çıkartılırsa, otomatik olarak ahizeye geçiş gerçekleşir.
Not
  • Bir telefon görüşmesi sırasında gelen diğer çağrı hakkında bilgilendirilmek için Handsfree Profil kullanımında (Serbest konuşma) mobil telefonda Tıklat fonksiyonu açık olmalıdır.
  • Alınan çağrının ekranındaki gösterge kullanılan mobil telefona göre birkaç saniye daha görülebilir. Bu gecikme süresi esnasında MMI sisteminde Değiştir veya Reddet fonksiyonlarını kullanırsanız, bazı durumlarda aktif telefon görüşmesi sonlandırılabilir.
1) Ahizesi olan araçlar için geçerlidir

Tüm resimler, logolar ve metinler Audi ©'in malıdır. Bu web sitesinin, Volkswagen - Audi şirketiyle veya dünyanın yan kuruluşlarından hiçbiriyle bağlantısı yoktur Daha fazla bilgi. Daha fazla bilgi. Bu sitenin yazarıyla iletişim kurmak için buraya tıklayın.