talimat kitabı AUDI A4
 Audi MMI   İletişim  Ahize
Seçin: Kumanda tuşu Menü > Ayarlar .
Konuşma opsiyonları
Çağrı yönlendirme: Gelen sesli çağrı, faks veya veri çağrısı mesaj kutusuna veya başka bir telefon numarasına aktarılabilir. Tümünü devre dışı bırak fonksiyonu ile yapılan tüm geçişler kaldırılır
Tıkla1): Aktifleştirme ile bir telefon görüşmesi sırasında bir sinyal sesi ile gelen çağrı bildirilir Durum - Fonksiyonun açık veya kapalı olacağına dair sorgu verilir.
Telefon numarasının gösterilmesi1): Aktifleşme ile çağrı yapıldığında telefon numarasını karşı taraf görebilir. Şebekeye bağlı - Mobil telefon operatörü ile sözleşme gereği belirlenen ayar kullanılır. Durum - Fonksiyonun açık veya kapalı olacağına dair sorgu verilir.
Çıkartıldığında çağrı al (Çıkartıldığında çağrı alma) - Fonksiyon açıkken Gelen bir telefon görüşmesi ahize, ahize kitinden çıkartıldığında otomatik olarak alınır.
Telefon ayarları
Çağrı numarası göstergesi: Bu fonksiyonla gelen ve giden çağrılara ait telefon numaraları veya isim göstergesi MMI ekranında ve sürücü bilgi sisteminde genel olarak ve isimsiz gösterilir. Fonksiyonun açık olduğu zaman da, burada hiçbir çağrı listesi görülemez.
Ahize ekranında gelen ve giden çağrılara ait telefon numaraları veya isim göstergesi çağrı listeleri gösterilmeye devam edilir.
Mesaj kutusu numarası: Tuş takımı üzerinden girilir veya bir adres defterinden yüklenir ve OK ile kaydedilir. Mesaj kutusu numarasının kaydedilmesi ile mesaj kutusu 1 tuşuna basılarak çağrılabilir. Hizmet önceden mobil telefon operatöründe düzenlenmiş ve aktifleştirilmiş olmalıdır. Detaylı bilgileri GSM şebeke sunucunuzdan alabilirsiniz.
PIN ayarları - Aktifleştirildiğinde her açılışta PIN sorgusu yapılır. Bazı SIM kartlarında PIN sorgusunu Devre dışı bırakmak mümkün değildir. PIN değiştirilebilir. Önce SIM kartın mevcut PIN kodunu girin. PIN, sadece 0 ila 9 rakamları arasında olmalıdır. Yeni PIN kodu güvenlik nedeniyle iki defa girilmelidir ve SIM karta kaydedilir. PIN kodu değiştirilmişse ve SIM kartı bağlı bulunan SIM-Access-Profilli bir mobil telefonda bulunuyorsa araç telefonuna Bluetooth bağlantısı ayrıldıktan sonra yeni PIN mobil telefona da girilmelidir. Aksi takdirde ulaşılamaz.
Şebeke seçimi - Mobil telefon operatörünüzün şebekesini otomatik seçin veya alınan şebeke listesinden manuel seçin. O anki lokasyonun mevcut şebekeleri şebeke seçimi içinde seçilebilir. Bu fonksiyon şebeke seçimi manuel olarak ayarlanmışsa kullanılabilir.
Fabrika ayarları: Ahize fabrika ayarına geri alınır.
Aut. Tast.sperre: (Otomatik tuş kilidi) Ahize çıkartıldığında, takriben bir dakika sonra tuşlar otomatik olarak kilitlenir. Bunun için ön koşul ahizenin çıkış göstergesini göstermesi ve ahizenin bir fonksiyonunun kullanılmamasıdır.
Bluetooth
Araç baz istasyonu: Mevcut araç telefonu (araç baz istasyonu örneğin Audi MMI 2613") ahize ekranında görüntülenir.
Bluetooth cihazları: Formasyonu yapılan araç baz istasyonlarının listesi silinir Silme işleminden sonra yeni bir formasyon gereklidir.
Bluetooth ismi: Kullanılan ahizenin ismi değiştirilir
Telefonu kapatma
Evet ile onayladığınızda araç telefonu kapatılır.
Dil
Menü dili: Seçim ile menü dili ahizeye uyarlanır. MMI'deki gibi fonksiyonu ile MMI dili ahizeye uyarlanır. Menü dili değiştirildiğinde, Giriş dili ayarlanan menü diline çevrilir.
Giriş dili: Seçim ile metin girişi (SMS) dili ve taslak dili uyarlanır. Yeni bir SMS açıldığında Seçenekler kumanda tuşu üzerinden de giriş dili seçilebilir.
Parlaklık
Sol/sağ yön bulma tuşuna basarak ekran parlaklığını değiştirebilirsiniz.
Yazılım sürümü
Ahizenin yazılım sürümü gösterilir.
Not
Fabrika tarafından ahizenin menü dili ingilizce olarak ayarlanmıştır.
1) remote SIM Access-Profilli mobil telefonlar için geçerlidir

Tüm resimler, logolar ve metinler Audi ©'in malıdır. Bu web sitesinin, Volkswagen - Audi şirketiyle veya dünyanın yan kuruluşlarından hiçbiriyle bağlantısı yoktur Daha fazla bilgi. Daha fazla bilgi. Bu sitenin yazarıyla iletişim kurmak için buraya tıklayın.