talimat kitabı AUDI A4
 Audi A4   Kullanım   Sıcak ve soğuk  Klima
Klima araç içindeki havayı ısıtır, soğutur ve nemini alır. Bunlar, camlar ve sürgülü/açılır tavan* veya panoramik cam tavan* kapalı haldeyken en etkili şekilde çalışır. Fan, araç içindeki ısı birikiminde, soğutma işlemini hızlandırabilir.
Isıtma modunda buğu çözme fonksiyonu dışında fan ancak soğutma suyu yeterli sıcaklığa ulaştığında bir üst devre çıkar.
Soğutma sisteminden yoğuşmuş su damlayabilir ve araç altında su birikintisi oluşabilir. Bu normaldir ve bir sızıntıya dair hiçbir işaret değildir.
Zararlı madde filtresi
Zararlı madde filtresi örn. havadaki toz ve polenleri filtreler.
Anahtar tanınması
Klima ayarları otomatik olarak kaydedilir ve kullanılan uzaktan kumanda anahtarına atanır.
Çevre bilgisi
Yakıt tasarrufu yapmak istediğinizde soğutma modunu A/C tuşuna basarak kapatın. Böylece emisyon çıkışını da azaltırsınız.
Not
  • Isıtma veya soğutma işleminin olumsuz yönde etkilememek ve camların buğu tutmasını önlemek için, ön camın önündeki hava girişinde buz, kar ve yapraklar bulunmamalıdır.
  • Örn. koltuk* veya arka cam ısıtmasının ısıtmadığını tespit ederseniz bu olasılıkla enerji yönetimi tarafından geçici olarak kapatılmıştır. Enerji bilançosu dengelenir dengelenmez, sistemler tekrar çalışır.

Tüm resimler, logolar ve metinler Audi ©'in malıdır. Bu web sitesinin, Volkswagen - Audi şirketiyle veya dünyanın yan kuruluşlarından hiçbiriyle bağlantısı yoktur Daha fazla bilgi. Daha fazla bilgi. Bu sitenin yazarıyla iletişim kurmak için buraya tıklayın.