talimat kitabı AUDI A4
 Audi A4   İşletim notları  Aksesuar ve teknik değişiklikler
Telsiz verici cihazları
Telsiz cihazlarının araç içinde çalıştırılması için dış anten gereklidir. Cihaz menzilinin ideal olması için harici bir anten gereklidir.
Araca sonradan telsiz verici cihazlarının takılması genel olarak izne tabidir ve araç tip onayına etki edebilir. Bazı durumlarda, aracınızın ruhsatı bundan dolayı geçersiz kalabilir.
Telsiz verici cihazlarının montajı ve çalıştırılması konusunda Yetkili Servislerden bilgi alabilirsiniz.
Büro ekipmanı
Evde veya ofiste kullanılan bir takım cihazlar, sürücünün araç üzerindeki kontrolüne doğrudan etki etmediği sürece araca da monte edilebilir. Cihazlar işaretine sahip olmalıdır. Sürücünün araç üzerindeki hakimiyetini olumsuz yönde etkileyebilen sonradan monte edilmiş cihazların üzerinde daima araç için bir tip onayı ve e işareti bulunmalıdır.
DİKKAT!
  • Sabitlenmemiş veya doğru şekilde sabitlenmemiş bir telsiz cihaz, ani sürüş veya fren manevralarında ve bir kaza durumunda araç içinde savrulabilir ve yaralanmalara neden olabilir.
  • Sürüş sırasında, telsiz cihazı mutlaka uygun bir şekilde ve hava yastıklarının etki alanı dışında sabitleyin.
  • Aracın içinde çalıştırılan, dış anteni olmayan veya dış anteni yanlış ayarlanmış olan mobil telefonlar ya da telsiz cihazlar, yüksek elektromanyetik alandan dolayı sağlık sorunlarına yol açabilir.
Dikkat!
Bir telsiz cihazın dış antene bağlı olmadan kullanılması durumunda, araç içerisindeki elektromanyetik radyasyon sınır değerlerini aşabilir. Bu durum, hatalı şekilde takılan harici antenler için de geçerlidir.
  • Telsiz cihazlar, araçta yalnızca bir harici anten uygun şekilde bağlanmışsa kullanılmalıdır.
Not
Yasal mevzuatları ve telsiz cihazlarının kullanım kılavuzlarındaki talimatları ve işletme notlarını dikkate alın.

Tüm resimler, logolar ve metinler Audi ©'in malıdır. Bu web sitesinin, Volkswagen - Audi şirketiyle veya dünyanın yan kuruluşlarından hiçbiriyle bağlantısı yoktur Daha fazla bilgi. Daha fazla bilgi. Bu sitenin yazarıyla iletişim kurmak için buraya tıklayın.