talimat kitabı AUDI A6 V. 2014
Audi MMI  İletişim  Telefon etme  Diğer ayarlar
Şunları seçin: TEL tuşu > Kumanda tuşu Ayarlar.
Telefon görüşmesi
Mobil telefon: Serbest konuşma üzerinden bağlı olan ve mobil telefondaki SIM kart çağrı numarasına uygun mobil telefon üzerinden telefon görüşmesi yapılabilir. SIM kart okuyucudaki SIM kartı sadece Audi bağlantı hizmetleri için kullanın Link.
Araç: SIM kart okuyucudaki SIM kartı hem telefon görüşmesi için hem Audi connect hizmetleri için kullanıyorsunuz. Telefon görüşmesi sırasında optime edilmiş ses ve yayın kalitesi için entegre araç telefonu ve araç dış anteni kullanılır. Telefon seçenekleri SIM kart okuyucudaki SIM kart çağrı numarası altında görülebilir. SIM kart türüne göre bu numara mobil telefonun mevcut mobil telsiz sözleşmesi telefon numarası ile aynı olabilir (Twin-/Multi-SIM kart) veya ayrı bir mobil telsiz sözleşmesinin başka bir telefon numarası olabilir.
Telefon ayarları
Telefon modu: Şebekeden en iyi şekilde faydalanmak için, araç telefonunu ayarları ile ilgili telefon kullanımının üç farklı türü arasında seçim yapılır . Otomatik: Araç telefonu, şebekenin durumuna ve alımına, aracın konumuna bağlı olarak otomatik şekilde, UMTS(3G) ve GSM(2G) teknolojileri arasında geçiş yapar. Google Earth™ ve WLAN kullanımı sırasında kısıtlamalar oluşabilir. Telefonu optime etme: Araç telefonu GSM-şebekesine (2G) kendiliğinden bağlanır. Yayın öncelikle telefon görüşmesinin kullanımı için en uygun hale getirilmiştir. Google Earth™ ve WLAN kullanımı sırasında kısıtlamalar oluşabilir. Otomatik ve Telefon görüşmesi uygun hale getirildi telefon modu seçiminde, şebekeye bağlı olarak paralel modda Audi bağlantı hizmetleri ve sesli çağrılar mümkündür. Veri hizmetini optime etme: Araç telefonu şebeke sinyal ve yayın alım gücüne göre ve aracın konumuna bağlı olarak UMTS-(3G) veya GSM-şebekesine (2G) kendiliğinden bağlanır. Yayın öncelikle veri hizmetlerinin kullanımı için en uygun hale getirilmiştir. Görüşme esnasında kısıtlamalar oluşabilir. Bu nedenle, UMTS ayarı, temel olarak iyi UMTS (3G) şebeke kullanımı mümkün olan bölgelerde uygulanabilir.
Ses seviyesi ayarları1): Zil sesi fonksiyonu üzerinden zil sesleri dinletilir. Seçilen zil sesini kaydetmek için kumanda düğmesine basın. Çağrı sesi ses seviyesi/Mikrofon hassasiyeti/mesaj ses seviyesi ayarları için bkz:Link.
Şebeke ayarları: Kayıt altında mobil telefon operatörünüzün şebekesini otomatik seçin veya alınan şebeke listesinden manuel seçin. Şebeke seçimi altında o anki lokasyonun mevcut şebekeleri seçilebilir. Bu fonksiyon sadece Kayıt için manüel ayarlanmışsa kullanılabilir.
PIN (SIM) ayarları: açık otomatik PIN (SIM) girişi ile kullanılan SIM kartın PIN (SIM) ayarları ilk girişten sonra otomatik olarak MMI tarafından kaydedilir. Böylece PIN (SIM) Bluetooth bağlantısının her kuruluşunda yeniden girilmez. MMI'de dört farklı SIM kartın PIN (SIM) kodu kaydedilebilir. kapalı fonksiyonda güncel olarak MMI içinde kayıtlı PIN (SIM) silinir. Otomatik PIN (SIM) girişi açıksa, PIN (SIM) sorgusu gerçekleşmez. PIN (SIM) sorgusu aktifleştirme ayarı ile PIN (SIM) her açılışta sorgulanır. Devre dışı bırak ile açılışta PIN (SIM) sorgusu yapılmaz. Ayar Auto. PIN (SIM) girişi ayarı bu durumda dikkate alınmaz. Bazı SIM kartlarında PIN (SIM) sorgulamayı devre dışı bırakmak mümkün değildir. PIN (SIM) değiştir altında SIM kartın PIN kodu değiştirilebilir. Önce mevcut PIN (SIM) kodunu girin. PIN (SIM), sadece 0 ila 9 rakamları arasında olmalıdır. Yeni PIN (SIM) kodu güvenlik nedeniyle iki defa girilmelidir ve SIM karta kaydedilir. PIN (SIM) kodu değiştirilmişse ve SIM kartı bağlı bulunan remote SIM-Access-Profilli bir mobil telefonda bulunuyorsa araç telefonuna giden Bluetooth bağlantısı ayrıldıktan sonra yeni PIN (SIM) mobil telefona da girilmelidir. Aksi takdirde ulaşılamaz.
Mailbox numarası: Numara giriş alanı üzerinden Mailbox numarası MMI touch veya heceleyici üzerinden girilebilir veya düzenlenebilir. Mailbox numarasını sil fonksiyonu üzerinden kayıtlı Mailbox numarası silinir.
Seri numara (IMEI): MMI'de bağlı telefon modülünün seri numarası gösterilir.
Araç telefonunu aç/Araç telefonunu kapat: Araç telefonunu son kez kullandıktan sonra ayrı olarak kapatmadıysanız, araç telefonu kontak açıkken" otomatik olarak açılır.
Konuşma opsiyonları
Çağrı yönlendirme: Gelen bir çağrının mesaj kutusuna veya başka bir telefon numarasına yönlendirilmesi aktifleştirilir/devre dışı bırakılabilir.
Tıklat: Telefon görüşmesi sırasında gelen çağrıya dair bilgi (sinyal sesi) aktifleştirilip devre dışı bırakılabilir
Şahsi numaranın gönderilmesi: Çağrı yapıldığında telefon numarasının birlikte gönderilmesi aktifleştirilip devre dışı bırakılabilir. Şebekeye bağlı ayarı ile mobil telefon operatörü ile sözleşme gereği belirlenen ayar kullanılır. Ayarlar sadece MMI'deki Telefon menüsü içindir. Bluetooth bağlantısı ayrıldıktan sonra mobil telefon ayarlarının geçerli olacağını dikkat alın.
Bluetooth
Cihaz yönetimi: MMI'da bağlanan Bluetooth cihazları listelenir. Aktif bağlı olan Bluetooth cihazı Bluetooth sembolü ile işaretlenir. Mobil telefon bağlıyken Eller serbest ve Müzik çalar arasında geçiş yapmak için araç sabitken Bluetooth cihazını seçin ve profili bağla fonksiyonu üzerinden değiştirin. İptal fonksiyonu üzerinden bağlı profil iptal edilebilir. Bağlı Bluetooth cihazlarını tek tek silmek için cihazı seçin ve Bluetooth cihazını sil fonksiyonu üzerinden silin. Yeni cihazlar ara fonksiyonu üzerinden menzil içinde bulunan Bluetooth cihazları aranır ve listelenir.
Bluetooth: Fonksiyon açıkken MMI ekranında Bluetooth sembolü gösterilir. Bluetooth cihazları için MMI görünürlüğü Görünür/Görünmez ayarları üzerinden açılıp kapatılabilir. Önceden bağlanan cihaza bir Bluetooth bağlantısının kurulması görünürlük durumu kapalı olduğunda da mümkündür. MMI'nin herkese görünür olmaması için Bluetooth bağlantı tamamlandıktan sonra Görünmez olarak ayarlanmalıdır. Bluetooth kapatılabilir. Bu durumda bir Bluetooth bağlantısı mümkün değildir.
Müzik çalar: Bluetooth müzik çaları Medya menüsünde kaynak olarak seçmek için Link fonksiyon açık durumda olmalıdır. Telefon veya Medya menüsünde parazitleri önlemek için Bluetooth müzik çaları kullanmadığınızda Müzik çalar fonksiyonunu kapalı durumda getirin.
MMI isim: MMI Bluetooth'un ismi, (örneğin AUDI MMI 2613") gösterilir ve değiştirilebilir.
Bağlantılar
Bkz. Link
Mesaj ayarları
SMS merkezi: Mobil telefon operatörünün SMS merkezi numarası görüntülenir. Numara kayıtlı değilse SMS merkezi numarasını heceleyici üzerinden girebilirsiniz. Detaylı bilgileri GSM şebeke sunucunuzdan alabilirsiniz.
SMS okutma lisansı: SMS okutma lisansını SMS okutmayı aktifleştir fonksiyonu üzerinden aktifleştirin. Lisans aktifse bu menüde lisans geçerliliği ve lisans son geçerlilik tarihi gösterilir. Lisans sona ermeden önce MMI tarafından uyarı verilir.
SMS okutma onay açıklaması: SMS okutma fonksiyonunu kullanabilmek için Link onay açıklaması onaylanmalıdır. Aracın tüm kullanıcılarının bu açıklamayı onaylamasına dikkat edin.
Not
  • Daha fazla mobil telefon, araç telefonuna bağlanabilir, ancak sadece bir mobil telefon aktif olarak MMI ile bağlanabilir.
  • Bağlı olan tüm Bluetooth cihazlarını silmek için Bluetooth fonksiyonu fabrika ayarlarına geri döndürülebilir Link.
1) Bağlı olan mobil telefona bağlı olarak

Tüm resimler, logolar ve metinler Audi ©'in malıdır. Bu web sitesinin, Volkswagen - Audi şirketiyle veya dünyanın yan kuruluşlarından hiçbiriyle bağlantısı yoktur Daha fazla bilgi. Daha fazla bilgi. Bu sitenin yazarıyla iletişim kurmak için buraya tıklayın.