talimat kitabı AUDI A6 V. 2014
Audi A6  Sürücü mahalli  Göstergeler ve kontrol lambaları  Kontrol lambaları
Kontrol lambası yanıyorsa, fren sisteminde bir arıza var demektir.
Bitte Fahrzeug anhalten und Bremsflüssigkeit prüfen! " Lütfen aracı durdurun ve fren hidroliği kontrol edin"
Aracı durdurun ve fren hidroliği seviyesini kontrol edin . Gerekirse bir Yetkili Servisten yardım isteyin.
Vorsicht! "Dikkat" Fren arızası Servise başvurun
ABS kontrol lambası ve ESC kontrol lambası fren sistemi kontrol lambası yanıyor ve sürücü notu gözüküyorsa ABS, ESC ve fren kuvveti dağıtımı devre dışı kalmıştır DİKKAT!.
En kısa sürede en yakın Yetkili Servise kadar sürün ve arızanın giderilmesini sağlayın DİKKAT!.
Park freni: Sistem arızası! Siehe Bordbuch "Bkz. Araç kitabı"
  • Kontrol lambası ve sürücü bilgisi araç sabitken veya kontak açıldıktan sonra yanıyorsa park freninin açılıp açılmadığını kontrol edin. Park freni açılmıyorsa bir Yetkili Servisten yardım isteyin. Park freni açıldığında ve sürücü bilgisi yanmaya devam ediyorsa, hemen bir Yetkili Servise sürün ve arızanın giderilmesini sağlayın.
  • Kontrol lambası ve sürücü bilgisi sürüş sırasında yanıyorsa kalkış asistanı veya acil frenleme fonksiyonu devre dışı olabilir. Park freni bu durumda kapanmaz veya kapandıktan sonra tekrar açılmaz. Aracı rampalarda durdurmayın ve uzman yardımı alın.
DİKKAT!
  • Motor kaputunu açmadan ve fren hidroliği seviyesini kontrol etmeden önce Link üzerindeki uyarı notlarını dikkate alın.
  • Fren sistemi kontrol lambası sönmezse veya seyir sırasında yanarsa, rezerv haznesindeki fren hidroliği seviyesi çok düşük demektir - Kaza tehlikesi! Aracı durdurun, yola devam etmeyin. Yetkili Servisten yardım isteyin.
  • Fren sistemi kontrol lambası, ABS ve ESC kontrol lambasıyla birlikte yanıyorsa ESC/ABS sisteminin ayarlama fonksiyonu devre dışı kalmış olabilir. Aracı dengeleyen müdahale mevcut değil. Bu durum bazı durumlarda aracın kaymasına neden olabilir - Savrulma tehlikesi! Bir sonraki Yetkili Servise kadar dikkatlice sürün ve arızanın onarılmasını sağlayın.

Tüm resimler, logolar ve metinler Audi ©'in malıdır. Bu web sitesinin, Volkswagen - Audi şirketiyle veya dünyanın yan kuruluşlarından hiçbiriyle bağlantısı yoktur Daha fazla bilgi. Daha fazla bilgi. Bu sitenin yazarıyla iletişim kurmak için buraya tıklayın.