talimat kitabı AUDI A6 V. 2014
Audi A6  Sürücü mahalli  Göstergeler ve kontrol lambaları  Kontrol lambaları
Sürüş sırasında kontrol lambası yanıp sönüyorsa ESC veya ASR (Patinaj önleme sistemi) müdahalesi mevcuttur.
Kontrol lambası yanıyorsa ESC sisteme bağlı olarak kapatılır. Bu durumda kontağı kapatıp açarak ESC'yi tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Eğer kontrol lambası sönerse, sistem tekrar çalışmaya hazır demektir.
Kontrol lambası yanıyorsa, ESC KAPALI tuşu ile sınırlanır Link.
Denge kontrolü (ESC/ABS): Arıza! Siehe Bordbuch "Bkz. Araç kitabı"
Kontrol lambası ve ABS kontrol lambası yanıyorsa ve sürücü notu veriliyorsa antiblokaj sisteminde veya elektronik diferansiyel kilidinde arıza vardır. Bundan dolayı ESC de arızalıdır. Araç bu durumda sadece normal frenleme gücü ile – yani ABS olmadan – frenlenebilir.
En kısa sürede en yakın Yetkili Servise kadar sürün ve arızanın giderilmesini sağlayın.
DİKKAT!
Fren sistemi kontrol lambası , ABS ve ESC kontrol lambasıyla birlikte yanıyorsa, ESC/ABS sisteminin ayarlama fonksiyonu devre dışı kalmış olabilir. Aracı dengeleyen müdahale mevcut değil. Bu durum bazı durumlarda aracın kaymasına neden olabilir - Savrulma tehlikesi! Bir sonraki Yetkili Servise kadar dikkatlice sürün ve arızanın onarılmasını sağlayın.
Not
ESC ve ABS ile ilgili diğer bilgiler için, bkz. Link.

Tüm resimler, logolar ve metinler Audi ©'in malıdır. Bu web sitesinin, Volkswagen - Audi şirketiyle veya dünyanın yan kuruluşlarından hiçbiriyle bağlantısı yoktur Daha fazla bilgi. Daha fazla bilgi. Bu sitenin yazarıyla iletişim kurmak için buraya tıklayın.