talimat kitabı AUDI A6 V. 2014
Audi A6  Çalıştırma ve sürüş  Açılması ve kapatılması  Merkezi kilit
Araç merkezi olarak kilitlenebilir ve açılabilir. Aşağıdaki olanaklar mevcuttur:
 • Telsiz anahtar Link,
 • Kapı kollarındaki sensörler* Link,
 • Sürücü kapısındaki kilit silindiri Link veya
 • İçerden merkezi kilitleme düğmesi Link.
Sinyal lambaları
Sinyal lambaları kilit açılırken iki kez kilitlenirken bir kez yanıp söner. Sinyal kaybolmuyorsa kapılardan biri veya bagaj kapısı ya da motor kaputu kapanmamıştır veya kontak açıktır.
Otomatik kilitleme (Auto Lock)
Auto Lock fonksiyonu, yaklaşık 15 km/h üzerindeki hızlarda kapıları ve bagaj kapağını kilitler.
Merkezi kilit düğmesindeki veya kapı açma kollarındaki açma fonksiyonlarından biri çalıştırıldığında, araç kilidi tekrar açılır. Auto Lock fonksiyonu bilgilendirici sistemde açılabilir ve kapatılabilir Link.
Ayrıca hava yastığının tetiklendiği bir kazada, aracın içine yardımın kolayca ulaşması için kapılar otomatik olarak açılır.
Seçmeli kapı kilitlerini açma
Kapatırken kapılar ve bagaj kapağı kilitlenir. Açılma esnasında sadece sürücü kapısının ya da aracın tamamının açılıp açılmayacağını bilgilendirici sistem içinde ayarlayabilirsiniz Link.
İstem dışı kilitleme
Aşağıdaki durumlarda telsiz anahtarınızın araçta kalması önlenir:
 • Sürücü kapısı açıkken telsiz anahtardaki bu tuşa bastığınızda veya bir kapıdaki kilitleme sensörüne* dokunduğunuzda araç kilitlenmez.
 • Merkezi kilitleme düğmesindeki bu tuş ile kilitleme sırasında, bir kapı açıksa araç kilitlenmez Link.
 • Konforlu anahtara* sahip araçlarda son kullanılan anahtar bagaj bölümünün içinde bulunuyorsa, bagaj kapağı kapandıktan sonra otomatik olarak tekrar açılır. Dörtlü flaşör dört defa yanıp söner.
Aracınızı telsiz anahtar veya konforlu anahtar* ile ancak tüm kapılar ve bagaj kapağı kapatıldığında kilitleyin. Böylece istem dışı bir kilitlemeyi önlersiniz.
Kapılardaki kapama yardımları*
Aracın kapıları kapama yardımları ile donatılmıştır. Bir kapıyı kapatırken kapıyı hafif bir hızla kilidin içine bırakmanız yeterlidir. Kapanma işlemi otomatik olarak gerçekleşir DİKKAT!.
DİKKAT!
Kapılarda kapama yardımı* olan araçlar için geçerlidir:
 • Kilitleme işlemi esnasında kapının kapandığı yerin boş olmasına dikkat edin - Yaralanma tehlikesi!
 • Kilitleme işlemi iç veya dış kapı kolunu çekerek istenildiği zaman iptal edilebilir.
Not
 • Değerli eşyalarınızı hiçbir zaman aracın içinde bırakmayın. Kiltli durumdaki araç bile bir kasa değildir!
 • Aracı kilitlediğinizde sürücü kapısı parapetindeki LED sinyal verir. LED, aracı kilitledikten sonra, yaklaşık 30 saniye sürekli yanarsa merkezi kilitte bir bir çalışma arızası söz konusudur. Arıza Yetkili Serviste giderilmelidir.

Tüm resimler, logolar ve metinler Audi ©'in malıdır. Bu web sitesinin, Volkswagen - Audi şirketiyle veya dünyanın yan kuruluşlarından hiçbiriyle bağlantısı yoktur Daha fazla bilgi. Daha fazla bilgi. Bu sitenin yazarıyla iletişim kurmak için buraya tıklayın.