talimat kitabı AUDI A6 V. 2014
Audi A6  Çalıştırma ve sürüş  Açılması ve kapatılması  Merkezi kilit
Aşağıdaki araçlar için geçerlidir: konforlu anahtar ile
Kapılar ve bagaj kapağı telsiz anahtar kullanılmadan açılabilir/kilitlenebilir.
Araç kilitlerinin açılması
Kapı kolunu tutun. Kapı otomatik olarak kilidinden açılır.
Kapıyı açmak için kapı kolunu çekin.
Aracın kilitlenmesi
Vites kolu P konumunda bulunmalıdır, aksi takdirde araç kilitlenemez.
Aracı kilitlemek için kapıyı kapatın ve kapı kolundaki sensöre bir kez dokunun Şekil 1,DİKKAT!. Bu sırada kapı kolunu tutmayın.
Araç her kapıdan kilitlenebilir /açılabilir. Bu arada telsiz anahtarın kapı koluna uzaklığı yaklaşık 1,5 m den fazla olmamalıdır. Burada telsiz anahtarın ceket cebinde veya çantanızda olması önemli değildir.
Kilitleme sırasında kapı kolu tutulursa kilitleme fonksiyonu olumsuz bir biçimde etkilenebilir.
Kapının yeniden açılması kilitleme işleminin hemen ardından mümkün değildir. Bu şekilde kapıların doğru olarak kapatıldığından emin olabilme imkânınız vardır.
Aracın tamamının mı yoksa sadece kapılardan birinin mi açılacağı, bilgilendirici sistem içindeki ayarlara bağlıdır Link.
DİKKAT!
Hırsızlık uyarı sistemi* bulunan araçlar için geçerlidir: Safelock* aktif halde iken, dışarıdan kilitlenen aracın içinde hiç kimse - özellikle de çocuklar - bulunmamalıdır, çünkü bundan sonra kapılar ve camlar iç taraftan açılamazlarLink. Kilitli olan kapılar, acil bir durumda yardımın araç içine ulaşmasını zorlaştırır - Hayati tehlike!
Not
Aracınızı uzun süre kullanmadıysanız, lütfen aşağıdaki noktalara dikkat edin:
  • Elektrik tasarrufu yapmak amacıyla bir kaç gün sonra yaklaşma sensörleri kapatılmalıdır. Bu durumda aracın kilidini açmak için kapı kolunu bir kez ve aracı açmak içinse kapı kolunu ikinci bir defa çekmeniz gerekir.
  • Akünün boşalmasını önlemek ve böylece aracınızın sürekli şekilde çalıştırılma özelliğini korumayı sağlamak için enerji yönetimi gerekli olmayan konfor fonksiyonlarını sırayla kapatır. Bu durumda muhtemelen aracınızı bu konfor fonksiyonuyla artık kilidinden açmanız mümkün olmaz.

Tüm resimler, logolar ve metinler Audi ©'in malıdır. Bu web sitesinin, Volkswagen - Audi şirketiyle veya dünyanın yan kuruluşlarından hiçbiriyle bağlantısı yoktur Daha fazla bilgi. Daha fazla bilgi. Bu sitenin yazarıyla iletişim kurmak için buraya tıklayın.