talimat kitabı AUDI A6 V. 2014
Audi A6  Çalıştırma ve sürüş  Koltuklar ve gözler  Bagaj bölmesi
Aşağıdaki araçlar için geçerlidir: Katlamalı sırtlığa sahip
Arka sırtlıklar tek tek veya birlikte öne katlanabilir.
Koltuk sırtlığındaki kilit açma kolu
Koltuk sırtlığını öne katlamak için kilit açma kolunu -A- Şekil 1 ok yönünde çekin.
Avant/allroad: Bagaj bölmesinde kilit açma kolu
Koltuk sırtlığını öne katlamak için, kilit açma kolunu Şekil 2 ok yönünde çekin.
Sırtlığın kaldırılması
Arka sırtlığı oturana kadar ve kırmızı işaret -B- görünmez olana kadar geriye katlayın DİKKAT!.
Limuzin: Kilitli sırtlık (normal konum) acil durum anahtarı Link ile kapatılabilir -C- Şekil 1. Bu şekilde bagaj bölmesinden araca izinsiz olarak girilmesi önlenmiş olur. Koltuk sırtlığı kapatılmamışsa, bagaj bölmesi büyütülebilir.
DİKKAT!
  • Arka sırtlığı öne katlarken dikkatli olun! Kontrolsüz ve dikkatsiz katlanan arka sırtlık, ezilme yaralanmalarına neden olabilir.
  • Emniyet kemerinin arkadaki orta koltuğa olan koruma etkisini sağlayabilmek için arkadaki parçalı koltuk sırtlığı tam olarak oturmuş olmalıdır.
  • Ani frenlemelerde bagaj bölmesinden öne doğru nesnelerin kaymaması için sırtlık emniyetli bir şekilde oturmuş olmalıdır.
Dikkat!
  • Arka koltuk sırtlığı öne doğru katlanmışken, ön koltukların arkaya doğru ayarlanması sırasında, arkadaki kafalıkların zarar görme tehlikesi vardır!
  • Sırtlık kilidinde sıkışmamaları ve bundan dolayı zarar görmemeleri için dış tarafta bulunan emniyet kemerlerinin kemer kılavuzu ağzında olmalarına geri katlama sırasında dikkat edilmelidir. Sırtlığın zarar görmemesi için diğer cisimler de arka koltuk sırtlığından kaldırılmalıdır.

Tüm resimler, logolar ve metinler Audi ©'in malıdır. Bu web sitesinin, Volkswagen - Audi şirketiyle veya dünyanın yan kuruluşlarından hiçbiriyle bağlantısı yoktur Daha fazla bilgi. Daha fazla bilgi. Bu sitenin yazarıyla iletişim kurmak için buraya tıklayın.