talimat kitabı AUDI A6 V. 2014
Audi A6  Çalıştırma ve sürüş  Sıcak ve soğuk  Klima sistemi
Klima araç içindeki havayı ısıtır, soğutur ve nemini alır. Camlar ve sürgülü/açılır tavan* kapalı haldeyken en etkili şekilde çalışır. Araç içindeki ısı birikiminde fan soğutma işlemini hızlandırabilir.
Isıtma modunda buğu çözme fonksiyonu dışında fan ancak soğutma suyu yeterli sıcaklığa ulaştığında bir üst devre çıkar.
Soğutma sisteminden yoğuşmuş su damlayabilir ve araç altında su birikintisi oluşabilir. Bu durum normaldir ve bir su sızıntısı olduğu anlamına gelmez!
Zararlı madde filtresi
Zararlı madde filtresi örn. havadaki toz ve polenleri filtreler.
Anahtar algılaması
Konforlu otomatik klima: Fan ayarı ve hava dağıtımı otomatik olarak kaydedilir ve kullanılan telsiz anahtara aktarılır.
4 bölgeli konforlu otomatik klima: Klima ayarları otomatik olarak kaydedilir ve kullanılan uzaktan kumanda anahtarına atanır.
Çevre bilgisi
  • Yakıt tasarrufu yapmak istediğinizde soğutma modunu A/C tuşuna basarak kapatın. Böylece emisyon çıkışını da azaltırsınız.
  • Dizel motorlu araçlarda bilgilendirici sistem içindeki ısıtıcı kapatılabilir.
Not
  • Isıtma veya soğutma işleminin olumsuz yönde etkilememek ve camların buğu tutmasını önlemek için, ön camın önündeki hava girişinde buz, kar ve yapraklar bulunmamalıdır.
  • Örn. koltuk* veya arka cam ısıtmasının ısıtmadığını tespit ederseniz bu olasılıkla enerji yönetimi tarafından geçici olarak kapatılmıştır. Enerji bilançosu dengelenir dengelenmez, sistemler tekrar çalışır.

Tüm resimler, logolar ve metinler Audi ©'in malıdır. Bu web sitesinin, Volkswagen - Audi şirketiyle veya dünyanın yan kuruluşlarından hiçbiriyle bağlantısı yoktur Daha fazla bilgi. Daha fazla bilgi. Bu sitenin yazarıyla iletişim kurmak için buraya tıklayın.