talimat kitabı AUDI A6 V. 2014
Audi A6  Çalıştırma ve sürüş  Sıcak ve soğuk  Konforlu otomatik klima
Aşağıdaki araçlar için geçerlidir: Konforlu otomatik klimaya sahip
AUTO tuşuna basmanızı ve sıcaklığı 22 °C'ye ayarlamanızı tavsiye ederiz.
Fonksiyonlar tuşlara basılarak açılır ve kapatılır. Regülatör ile ısı ve fan ayarlanabilir. Fonksiyon açıkken ilgili tuşlardaki LED yanar.
AUTO Otomatik modun açılması
Otomatik mod araç iç mekanında sabit sıcaklık sağlar. Hava sıcaklığı, hava miktarı ve hava dağılımı otomatik ayarlanır.
Sıcaklık ayarı
Sıcaklığın ayar düğmeleri -1- ve -3- ile sürücü ve ön yolcu tarafı için ayrı olarak ayarlanması mümkündür.
Fan ayarı
Ayar düğmesi -2- ile, fanların ürettiği hava miktarını manuel olarak ihtiyacınıza göre adapte edebilirsiniz. Fanın otomatik ayarlanması için AUTO tuşuna basın.
, , Hava dağılımının ayarlanması
Havanın hangi kanaldan verileceğini de manuel ayarlayabilirsiniz. Hava dağılımının otomatik ayarlanması için AUTO tuşuna basın.
Hava devridaim modunun açılması / kapatılması
Hava devridaim modunda araç içindeki hava döndürülür ve filtrelenir. Böylece kirli dış havanın içeri girmesi önlenir. Bir tünelden veya yoğun trafikten geçerken hava devridaim modunu açmanızı öneririz DİKKAT!.
Hava devridaim modu AUTO veya FRONT tuşuna basılarak kapatılabilir.
OFF Klimanın açılması ve kapatılması
Klima OFF tuşu ile açılıp kapatılabilir. Düğmeye bastığınızda da açılır. Klima kapalıyken dışardan hava akışı önlenir.
A/C Soğutma modunu açma/kapama
Soğutma modu kapalıyken hava soğutulmaz ve nemi alınmaz. Bundan dolayı camlar buğu tutabilir. Soğuk dış sıcaklıklarda soğutma modu otomatik olarak kapanır.
ÖN Buğu çözmenin açılması/kapatılması
Ön ve yan camlar çok hızlı şekilde buzdan veya buğudan arındırılabilir. Maksimum hava miktarı ağırlıklı olarak ön cam altındaki kanallardan çıkar . Hava devridaimi kapanmıştır. Sıcaklık yaklaşık 22 °C olarak ayarlanmalıdır.
Buğu çözme AUTO tuşuna basılarak kapatılabilir.
REAR Arka cam rezistansının açılması /kapatılması
Arka cam rezistansı sadece motor çalışırken çalışır ve dış sıcaklığa bağlı olarak 10 ila 20 dakika sonra otomatik kapatılır.
Arka cam ısıtmasını sürekli açmak için REAR tuşuna 2 saniyeden uzun süre basın. Bu durum kontak kapatılana kadar kayıtlı kalır.
Koltuk ısıtması* ayarı
Tuşa bastığınızda koltuk ısıtması en yüksek kademe 3 olarak açılır. Sıcaklık kademesini LED'lerin vasıtasıyla belirliyebilirsiniz. Sıcaklığı azaltmak için tuşa tekrar basın. Koltuk ısıtmasını kapatmak için, tuşa hiç bir LED yanmayana kadar basın.
Koltuk ısıtması 10 dakikadan sonra otomatik olarak 3. kademeden 2. kademeye alınır.
Hava çıkış kanalları
Tırtıklı düğmeler ile, sürücü mahalli ve arka orta konsoldaki, ayrıca kapı direklerindeki orta ve dış hava kanalları açılabilir ve kapatılabilir. Kol ile kanalların çıkış yönünü değiştirebilirsiniz.
DİKKAT!
  • Hava devridaim modunu uzun süre kullanmamalısınız, çünkü temiz hava girişi gerçekleşmez ve soğutma sistemi kapalıyken camlar buğu yapabilir - Kaza tehlikesi!
  • Az ağrı hissine veya sıcaklık algısına sahip kişiler koltuk ısıtması kullanımında yanmaya maruz kalabilirler. Bu kişiler koltuk ısıtmasını kullanmamalıdır - Yanma tehlikesi!
Dikkat!
Koltuk ısıtmasının ısıtma elemanlarına zarar vermemek için koltukların üzerinde diz üstü durmamalı veya tek noktaya yüklenmemek gerekir.

Tüm resimler, logolar ve metinler Audi ©'in malıdır. Bu web sitesinin, Volkswagen - Audi şirketiyle veya dünyanın yan kuruluşlarından hiçbiriyle bağlantısı yoktur Daha fazla bilgi. Daha fazla bilgi. Bu sitenin yazarıyla iletişim kurmak için buraya tıklayın.