talimat kitabı AUDI A6 V. 2014
Audi A6  Çalıştırma ve sürüş  Sıcak ve soğuk  4 bölgeli konforlu otomatik klima
Aşağıdaki araçlar için geçerlidir: 4 bölgeli konfor otomatik klima ile
AUTO tuşuna basmanızı ve sıcaklığı 22 °C'ye ayarlamanızı tavsiye ederiz.
Fonksiyonlar tuşlara basılarak açılır ve kapatılır. Ayar düğmesi ile, sıcaklık, fanlar ve hava dağılımı ayarlanır. Fonksiyon açıkken ilgili tuşlardaki LED yanar. Öndeki ayarlar klima ekranında ve birkaç saniyeliğine bilgilendirici sistem ekranında gösterilir. Sürücü ve ön yolcu tarafı ayrı olarak ayarlanabilir.
Ayrıca ek olarak arkada ayarlar yapılabilir Şekil 2.
OFF Klimanın açılması ve kapatılması
Klima OFF tuşu ile açılıp kapatılabilir. Düğmeye bastığınızda da açılır. Klima kapalıyken dışardan hava akışı önlenir. Arka koltuktaki OFF tuşu ile arka koltuk kliması açılıp kapatılır.
A/C Soğutma modunu açma/kapama
Soğutma modu kapalıyken hava soğutulmaz ve nemi alınmaz. Bundan dolayı camlar buğu tutabilir. Soğuk dış sıcaklıklarda soğutma modu otomatik olarak kapanır.
Hava devridaim modunun açılması / kapatılması
Hava devridaim modunda araç içindeki hava döndürülür ve filtrelenir. Böylece kirli dış havanın içeri girmesi önlenir. Bir tünelden veya yoğun trafikten geçerken hava devridaim modunu açmanızı öneririz DİKKAT!.
Hava devridaim modu AUTO veya FRONT tuşuna basılarak kapatılabilir.
AUTO Otomatik modun açılması
Otomatik mod araç iç mekanında sabit sıcaklık sağlar. Hava sıcaklığı, hava miktarı ve hava dağılımı otomatik ayarlanır.
Tuşa uzun süre basarsanız, +22 °C ye ayarlanır.
Sıcaklık ayarı
Sıcaklık +16 °C ila +28 °C alanında ayarlanabilir. Bu bölgenin dışında, klima ekranında LO ''ALÇAK" veya HI "YÜKSEK" belirir. Her iki son konumda klima sürekli maksimum soğutma veya ısıtma gücüyle çalışır. Bir sıcaklık ayarı gerçekleşmez.
Fan ayarı
Ancak fan tarafından oluşturulan hava miktarını manuel olarak kendi isteğinize göre de ayarlayabilirsiniz. Fanın otomatik ayarlanması için AUTO tuşuna basın.
Hava dağılımı ayarı
Havanın hangi kanaldan verileceğini de manuel ayarlayabilirsiniz. Hava dağılımının otomatik ayarlanması için AUTO tuşuna basın.
Koltuk ısıtmasının*/Koltuk havalandırmasının*ayarlanması
Tuşa bastığınızda koltuk ısıtması / koltuk havalandırması en yüksek kademe 3 olarak açılır. Sıcaklık kademesini LED'lerin vasıtasıyla belirliyebilirsiniz. Sıcaklığı azaltmak için tuşa tekrar basın. Koltuk ısıtması/ koltuk havalandırmasını kapatmak için, tuşa hiç bir LED yanmayana kadar basın.
Koltuk ısıtması 10 dakikadan sonra otomatik olarak 3. kademeden 2. kademeye alınır.
ÖN Buğu çözmenin açılması/kapatılması
Ön ve yan camlar çok hızlı şekilde buzdan veya buğudan arındırılabilir. Maksimum hava miktarı ağırlıklı olarak ön cam altındaki kanallardan çıkar . Hava devridaimi kapanmıştır. Sıcaklık yaklaşık 22 °C olarak ayarlanmalıdır.
Buğu çözme AUTO tuşuna basılarak kapatılabilir.
REAR Arka cam rezistansının açılması /kapatılması
Arka cam rezistansı sadece motor çalışırken çalışır ve dış sıcaklığa bağlı olarak 10 ila 20 dakika sonra otomatik kapatılır.
Arka cam ısıtmasını sürekli açmak için REAR tuşuna 2 saniyeden uzun süre basın. Bu durum kontak kapatılana kadar kayıtlı kalır.
SYNC Senkronizasyon
Senkronizasyon açıkken tüm sürücü ayarları ön yolcu tarafına aktarılır (koltuk ısıtması/havalandırmasına* kadar) Arkadaki ayarlarda senkronize edilir. Ön yolcu tarafında veya arkada ayar yapıldığında senkronizasyon kapanır.
Bir düğmeye uzun süre basıldığında ayarlar ilgili koltuk sırasında senkronize edilebilir. Örneğin ön yolcu tarafındaki ayarı sürücü tarafına aktarmak için ön yolcu tarafındaki düğmeye uzun süre basın. Aynısı arka için de geçerlidir.
Kalan ısı*
Kontak kapalıyken uzun süre tuşuna basarak artık ısı fonksiyonunu aktif hale getirebilirsiniz Şekil 1. Bu sırada soğutma suyunun artık ısısı iç mekanın ısıtılması için kullanılır. Artık ısı fonksiyonu yaklaşık 30 dakika sonra otomatik olarak kapatılır.
Hava çıkış kanalları
Tırtıklı düğmeler ile, sürücü mahalli ve arka orta konsoldaki ile kapı direklerindeki orta ve dış hava çıkış kanalları açılabilir ve kapatılabilir. Kol ile kanalların çıkış yönünü değiştirebilirsiniz.
DİKKAT!
  • Hava devridaim modunu uzun süre kullanmamalısınız, çünkü temiz hava girişi gerçekleşmez ve soğutma sistemi kapalıyken camlar buğu yapabilir - Kaza tehlikesi!
  • Az ağrı hissine veya sıcaklık algısına sahip kişiler koltuk ısıtması kullanımında yanmaya maruz kalabilirler. Bu kişiler koltuk ısıtmasını kullanmamalıdır - Yanma tehlikesi!
Dikkat!
Koltuk ısıtmasının ısıtma elemanlarına zarar vermemek için koltukların üzerinde diz üstü durmamalı veya tek noktaya yüklenmemek gerekir.

Tüm resimler, logolar ve metinler Audi ©'in malıdır. Bu web sitesinin, Volkswagen - Audi şirketiyle veya dünyanın yan kuruluşlarından hiçbiriyle bağlantısı yoktur Daha fazla bilgi. Daha fazla bilgi. Bu sitenin yazarıyla iletişim kurmak için buraya tıklayın.