talimat kitabı AUDI A6 V. 2014
Audi A6  Güvenlik  Emniyet kemerleri  Neden emniyet kemeri?
Hafif bir kazada bedenin ellerle desteklenerek korunabileceğine dair yaygın kanı yanlıştır!
Kazalarda emniyet kemerlerinin iyi koruma sağladıkları kanıtlanmıştır. Ülkelerin çoğunda emniyet kemeri kullanımı yasal olarak mecbur tutulmuştur.
Doğru takılmış olan emniyet kemerleri, araçta bulunanları doğru oturma konumunda tutarlar Şekil 1. Kemerler hareket enerjisini büyük ölçüde sınırlar. Ayrıca beraberinde ağır yaralanmalara yol açabilecek kontrolsüz hareketleri de büyük ölçüde engeller Link.
Emniyet kemerini doğru takan yolcular, hareket enerjisinin kemerler üzerinden tutulmasını büyük ölçüde sağlamış olur. Aracın ön tasarımı ve aracınızda bulunan hava yastığı sistemi gibi pasif güvenlik sistemleri, hareket enerjisinin azaltılmasında pay sahibidir. Ortaya çıkan enerji böylece düşürülür ve yaralanma riski oldukça azaltılır.
Verdiğimiz örnekler önden alınan darbeleri açıklamaktadır. Tabii ki bu fiziksel prensipler diğer tüm kaza çeşitleri için de geçerlidir. Bu nedenle sadece köşeye kadar gitmek" için dahi mutlaka emniyet kemerlerini takmalısınız. Ayrıca, yolcularınızın da kemerlerini doğru taktığından emin olunuz DİKKAT!.
Kaza istatistikleri, kemerlerin doğru olarak takılmasının yaralanma riskini düşürdüğünü ve ağır bir kazada hayatta kalma şansını artırdığını ispatlamıştır Link.
Çocukların taşınmasına yönelik özel güvenlik unsurları dikkate alınmalıdır Link.
DİKKAT!
  • Aracınızı harekete geçirmeden önce - şehir içinde de - her zaman kemerinizi takın. Arka koltuktaki yolcular için de bu geçerlidir - Yaralanma riski!
  • Hamileler de her zaman emniyet kemeri takmalıdır. Henüz doğmamış bir çocuk için ancak bu şekilde koruma sağlanır Link.

Tüm resimler, logolar ve metinler Audi ©'in malıdır. Bu web sitesinin, Volkswagen - Audi şirketiyle veya dünyanın yan kuruluşlarından hiçbiriyle bağlantısı yoktur Daha fazla bilgi. Daha fazla bilgi. Bu sitenin yazarıyla iletişim kurmak için buraya tıklayın.