talimat kitabı AUDI A6 V. 2014
Audi A6  Bakım ve koruma  Kontrol edin ve doldurun
Katalitik konvertör
Sadece benzinli motoru olan araçlar için geçerlidir Araç sadece kurşunsuz benzinle çalıştırılmalıdır, aksi takdirde katalitik konvertör zarar görür.
Kesinlikle depo tamamen boşalana kadar sürüş yapmayın, düzensiz yakıt beslemesi ateşleme arızaları ortaya çıkabilir. Bu vasıtayla yanmamış benzin egzoz sistemine ulaşır - bu durum katalitik konvertörün aşırı ısınmasına ve zarar görmesine neden olabilir.
Dizel partikül filtresi
Sadece Dizel motoru olan araçlar için geçerlidir Dizel partikül filtresi kurum partiküllerinin neredeyse tamamını egzoz gazından süzer. Normal sürüş modunda filtre kendiliğinden temizlenir. Filtrenin kendiliğinden temizlenmesi mümkün değilse (örn. sürekli kısa mesafede kullanıldığında) filtre kurumla dolar ve dizel partikül filtresi kontrol lambası yanar Link.
DİKKAT!
Hem sürüş işletiminde hem de motor kapatıldıktan sonra egzoz sisteminde yüksek sıcaklık oluşur.
  • Sıcak egzoz borularına dokunmayın - Yanma tehlikesi!
  • Egzoz temizleme sistemindeki (katalitik konvertör veya dizel partikül filtresi) çok yüksek sıcaklık nedeniyle, aracınızı kolay alev alabilen nesneleri bulunduğu zemine park etmeyin (örn. çim ve orman kenarı) - Yangın tehlikesi!
  • Egzoz sistemi bölgesine alt taban koruma maddesi bulaşmamalıdır - Yanma tehlikesi!

Tüm resimler, logolar ve metinler Audi ©'in malıdır. Bu web sitesinin, Volkswagen - Audi şirketiyle veya dünyanın yan kuruluşlarından hiçbiriyle bağlantısı yoktur Daha fazla bilgi. Daha fazla bilgi. Bu sitenin yazarıyla iletişim kurmak için buraya tıklayın.