talimat kitabı AUDI A6 V. 2014
Audi A6  Bakım ve koruma  Kontrol edin ve doldurun  Akü
Akü üzerinden yapılacak her türlü çalışma uzmanlık gerektirir!
Akü neredeyse bakım gerektirmeyen cinstendir. Kontrol çerçevesinde test edilir.
Hava yastığının şiştiği belirli durumlarda aracın aküsü güvenlik nedenlerinden dolayı merkezi elektrikten ayrılır DİKKAT!.
Akü kutup başlarının çıkarılması
Akü kutup başlarının ayrılmasına gerek yoktur Akü kutup başlarının sökülmesiyle aracınızdaki bazı fonksiyonlar (örneğin elektrikli cam otomatiği) devre dışı kalır. Akü kutup başları takıldıktan sonra fonksiyonların tekrar formasyonu yapılmalıdır. Bunu önlemek için sadece istisnai durumlarda aküyü aracın elektrik sisteminden ayırın.
Aracın uzun süre kullanılmaması
Aracınızı günler veya haftalar boyu kullanmadığınızda, elektrik tüketen aksamlara giden akım sırayla düşürülür veya tamamen kesilir. Bu sayede enerji tüketimi düşürülür ve uzun bir süre sonra bile motorun çalışması sağlanır Link. Örneğin, iç aydınlatma veya elektrikli koltuk ayarı gibi bazı konforlu fonksiyonlar bazı durumlarda kullanıma sunulmamıştır. Kontağı açtığınız ve motoru çalıştırdığınızda konfor fonksiyonlarını tekrar kullanabilirsiniz. Tüketicilerin kapatılmasına rağmen akü uzun süre park süresinde durgun akım tüketicileri tarafından boşaltılır. Tamamen boşalma aküye zarar veren kimyasal reaksiyona neden olur. Bunu önlemek için akü aylık olarak şarj edilmelidir Link. Akü kutup başlarını çıkarmayın, aksi halde Hırsızlık uyarı sistemi* hizmet dışı bırakılmış olur.
Kış modu
Soğuk aylarda akü özellikle hassastır Azalan çalışma gücü ortaya çıkabilir. Bu nedenle kış mevsimi başlangıcında aküyü kontrol edin, gerekirse şarj edin.
DİKKAT!
  • Akü üzerinden yapılacak her türlü çalışma uzmanlık gerektirir. Araç aküsü ile ilgili olarak bir Yetkili Servise başvurun - Asit yanığı ve patlama tehlikesi!
  • Akünün açılmasına izin verilmemiştir! Akü sıvı seviyesini değiştirmeye çalışmayın, aksi takdirde aküdeki patlayıcı gaz dışarı çıkar - Patlama tehlikesi!

Tüm resimler, logolar ve metinler Audi ©'in malıdır. Bu web sitesinin, Volkswagen - Audi şirketiyle veya dünyanın yan kuruluşlarından hiçbiriyle bağlantısı yoktur Daha fazla bilgi. Daha fazla bilgi. Bu sitenin yazarıyla iletişim kurmak için buraya tıklayın.