talimat kitabı AUDI A6 V. 2014
Audi A6  Kendi kendine yardım  Yol yardımı  Tekerlek değiştirme
krikoyu* (alet takımı) sert bir zemin üzerine yerleştirin. Bu nedenle gerekirse geniş yüzeyli sağlam takozlar kullanın. Örneğin fayans gibi kaygan zeminler üzerine kaymayan malzemeler (örneğin lastik paspas gibi) koymalısınız DİKKAT!.
Değiştirilecek olan tekerleğin yanında bulunan marşpiyedeki işareti (Girinti) bulun Şekil 1 İşaret arkasında marşpiyede kriko* tespit noktası bulunur.
Marşpiye genişletmesine sahip araçlar: Krikoyu* takmadan önce kapağı marşpiyeden çıkartın Link
Krikoyu* marşpiyedeki tespit noktaları altında, makarası -A- Şekil 2 öngörülen plastik tespit elemanı altına gelecek şekilde kaldırın.
Krikonun* tespit çıkıntısı -A- alt çıtadaki öngörülmüş olan plastik tespit noktasını kavrayacak ve hareketli ana plaka -B- düz bir şekilde yere gelecek şekilde krikoyu kurun. Ana plaka -B- bu sırada tespit noktası -A- altında dikey durmalıdır.
Tekerlek, zeminden yeterince yukarı kalkana kadar krikoyu* çevirin.
DİKKAT!
  • Krikonun* stabil durmasına dikkat edin. Kayan/yumuşak zeminde kriko* kayabilir/gömülebilir - Kaza tehlikesi!
  • Aracı sadece fabrika tarafından teslim edilen kriko* ile kaldırın. Başka bir aracın krikosunda aracınız kayabilir - Yaralanma tehlikesi!
  • Krikoyu* sadece marşpiyede öngörülen tespit noktalarına yerleştirin ve düzenleyin. Aksi takdirde kriko* yeterli mukavemet sağlanmadığı takdirde araçtan kayabilir - Yaralanma tehlikesi!
  • adaptive air suspension* sistemine sahip araçlar: Sıcaklık değişimlerinden veya yükleme değişikliklerinden dolayı park edilmiş olan aracın yüksekliği değişebilmektedir.
  • Araç kaldırılmış haldeyken motoru çalıştırmayın - Kaza tehlikesi!
  • Aracın altında çalışma zorunluluğu varsa, o zaman aracın uygun takozlarla güvenli bir şekilde desteklenmesi gerekir - Yaralanma tehlikesi!
Dikkat!
Araç marşpiyede kaldırılmamalıdır. Krikoyu* sadece marşpiyede öngörülen tespit noktalarına yerleştirin. Aksi takdirde araç zarar görebilir.

Tüm resimler, logolar ve metinler Audi ©'in malıdır. Bu web sitesinin, Volkswagen - Audi şirketiyle veya dünyanın yan kuruluşlarından hiçbiriyle bağlantısı yoktur Daha fazla bilgi. Daha fazla bilgi. Bu sitenin yazarıyla iletişim kurmak için buraya tıklayın.