Правильне використання ременів безпеки значно зменшує небезпеку травмування!
- Максимальна захисна дія ременів безпеки можлива, лише коли людина перебуває у правильному положенні на сидінні посилання►.
- Велике значення для забезпечення максимальної захисної дії має правильне розташування ременя безпеки посилання►. Ремені безпеки водія та пасажирів мають бути пристебнуті саме так, як описано в цьому розділі. Неправильне розташування ременя безпеки підвищує небезпеку травмування в разі аварії!
- Ремені безпеки не повинні бути прищипнуті або скручені чи тертися об гострі крайки.
- Забороняється пристібати одним ременем двох осіб (навіть дітей). Особливо небезпечно пристібати дитину, яка сидить у вас на колінах.
- Ремінь не повинен проходити над твердими або крихкими предметами (окулярами, ручками тощо), оскільки це може призвести до травмування.
- Товстий, вільний одяг (наприклад, пальто, одягнуте на піджак) може вплинути на правильне розташування та дію ременів безпеки.
- Ремінь слід тримати в чистоті, оскільки сильне забруднення може зашкодити роботі інерційної котушки посилання►.
- Не слід застромляти у приймальне гніздо застібки ременя папір або інші подібні матеріали, інакше ремінь не застібнеться.
- Застібку ременя слід вставляти лише в замок ременя відповідного сидіння, інакше захисна функція ременя буде порушена.
- Регулярно перевіряйте стан ременів безпеки. У разі пошкодження матеріалу ременя, з’єднань, інерційної котушки або замка відповідний ремінь безпеки потрібно замінити на станції техобслуговування.
- Забороняється самостійно демонтувати ремені безпеки або переробляти їх будь-яким чином. Не намагайтеся самостійно ремонтувати ремені безпеки.
- Ремені безпеки, які під час аварії були піддані навантаженню й тому розтягнулися, слід замінити на станції техобслуговування. Крім того, слід перевірити кріплення ременів.