Navodila za uporabo Audi A4 različica letnik 2017
Audi A4 Zagon in vožnja Svetilna oprema ... Brisalci
Sl. 51Ročica brisalcev
Sl. 51Ročica brisalcev
Sl. 52Avant/allroad: aktiviranje brisalca zadnjega stekla
Sl. 52Avant/allroad: aktiviranje brisalca zadnjega stekla
Ročico brisalcev pomaknite v ustrezni položaj:
-0- – Izklop brisalcev.
-1- – Delovanje senzorja za dež. V dežju se brisalci vključijo, ko hitrost enkrat preseže pribl. 4 km/h. Čim večja je občutljivost senzorja za dež (stikalo -A- v desno), tem hitreje se brisalca odzoveta na vlago na vetrobranskem steklu. V sistemu Infotainment lahko delovanje senzorja za dež deaktivirate in s tem vključite intervalno delovanje. Za to izberite: tipko MENU > Vozilo > levo krmilno tipko > Asistenčni sistemi > Senzor za dež. Pri intervalnem delovanju lahko dolžino intervala nastavite s stikalom -A-.
-2- – Počasno brisanje.
-3- – Hitro brisanje.
-4- – Enkratno brisanje. Če ročico dlje zadržite v tem položaju, počasno neprekinjeno brisanje po določenem času preklopi na hitro neprekinjeno brisanje.
-5- – Čiščenje vetrobranskega stekla. Brisalca med vožnjo po nekaj sekundah še enkrat obrišeta steklo, da odstranita kapljice. Če želite to funkcijo izključiti, v 10 sekundah po naknadnem brisanju ročico ponovno pomaknite v položaj -5-. Pri naslednjem vklopu kontakta je naknadno brisanje ponovno aktivirano.
Čiščenje žarometov*. Naprava za čiščenje žarometov* deluje le pri vključenih zasenčenih žarometih. Če ročico pomaknete v položaj -5-, se žarometi očistijo v določenih intervalih.
(Velja za: vozila z brisalcem zadnjega stekla: ) -6- – Brisanje zadnjega stekla. Pogostost brisanja je odvisna od aktivnosti vetrobranskega stekla.
Ko prestavite v vzvratno prestavo in sta brisalca vetrobranskega stekla aktivirana, se avtomatsko aktivira tudi brisalec zadnjega stekla.
(Velja za: vozila z brisalcem zadnjega stekla: ) -7- – Čiščenje zadnjega stekla. Koliko krat brisalec obriše steklo, je odvisno od tega, kako dolgo ročico držite v položaju -7-. Odvisno od opreme vozila se hkrati očisti tudi kamera za vzvratno vožnjo.
POZOR
  • Senzor za dež ima le asistenčno funkcijo. Za ročni vklop brisalcev, ki je potreben za zagotavljanje boljše vidljivosti, je vedno odgovoren voznik.
  • Na vetrobransko steklo ne smete nanesti vodoodbojnih sredstev za nego stekel. Pri slabši vidljivosti, npr. v dežju, temi ali pri soncu nizko nad obzorjem, lahko pride do povečanega bleščanja – nevarnost nezgode! Poleg tega lahko pride do drgnjenja metlic brisalcev.
  • Optimalno vidljivost in varno vožnjo zagotavljajo le brezhibne metlice brisalcev povezava. Nevarnost nezgode!
PREVIDNO
  • V primeru zmrzali preverite, da brisalci niso primrznili na steklo. Če brisanje vključite, ko so brisalci primrznjeni na steklo, se metlice brisalcev lahko poškodujejo!
  • Preden vozilo zapeljete v avtopralnico, morate izključite napravo za čiščenje stekel (ročica v položaju 0). Tako preprečite, da bi se brisalci nenadzorovano vključili, pri čemer bi lahko prišlo do poškodbe naprave za čiščenje stekel.
Napotek
  • Ko izključite kontakt, se izključijo tudi brisalci. Po ponovnem vklopu kontakta brisalce aktivirate tako, da ročico za brisalce pomaknete v poljuben položaj.
  • Zaradi obrabljenih ali umazanih metlic brisalcev lahko na steklu ostajajo sledovi umazanije. To lahko vpliva na delovanje senzorja za dež. Redno preverjajte stanje metlic brisalcev.
  • Pri vključenem kontaktu in nizkih zunanjih temperatuRAH so pralne šobe ogrevane.
  • Ko vozilo začasno ustavite, na primer pred semaforjem, se nastavljena hitrost brisanja avtomatsko zmanjša za eno stopnjo.

Vse slike, logotipi in besedila so last Audi ©. Ta spletna stran nima nobene povezave s podjetjem Volkswagen - Audi ali katero od njegovih hčerinskih družb na svetu. več informacij. Če želite stopiti v stik z avtorjem tega spletnega mesta kliknite tukaj.