Brugsanvisning Audi A3 2017 version
Audi A3 Infotainment Multifunktionsrat
Gælder for: biler med multifunktionsrat og medier
Forudsætning: Et mediedrev skal indeholde lyd-/videofiler link, og radio-/mediefanebladet skal blive vist.
Tryk afhængigt af bilens udstyr på knappen eller venstre styreknap link.
Afhængigt af bilens udstyr står følgende funktioner til rådighed i førerinformationssystemet:
  • Valg af mediekilde: Vælg og bekræft en mediekilde, fx sd-kort.
  • Afspilning af lyd-/videofil: Vælg og bekræft et nummer/en fil.
  • Afbrydelse/fortsættelse af afspilning: Tryk på den højre rulle-/trykknap -3- Fig.. Tryk på den højre rulle-/trykknap igen for at fortsætte afspilningen.
Gælder for: biler med analogt kombiinstrument
  • Skift til radio: Vælg og bekræft et frekvensområde (fx FM).
Gælder for: biler med Audi virtual cockpit
  • Skift til radio: Vælg og bekræft Til "Radio".
  • Fremkaldelse af udvidet information om nummer: Vælg højre styreknap > Udvidet nummerinformation. Du kan finde yderligere informationer på link.
Anvisning
  • DRM-beskyttede filer afspilles ikke af mediedrevene og markeres med symbolet .
  • Vær opmærksom på, at inden for en mediekilde i førerinformationssystemet er det kun den afspilningsliste, der er blevet indstillet via MMI-betjeningsenheden, der kan afspilles link.
  • Hold også altid øje med infotainmentdisplayet. Afhængigt af den valgte funktion er det nødvendigt med yderligere betjening via MMI-betjeningsenheden.

Alle billeder, logoer og tekster tilhører Audi ©. Dette websted har intet forhold til Volkswagen - Audi-selskabet eller nogen af ​​dets datterselskaber i verden. Mere information. Kontakt forfatteren af ​​dette websted Klik her.