|
|
Valabil pentru: autovehicule cu TV
Prin MMI recepționați posturi TV.
Apăsați tasta MEDIA. Apăsați tasta de comandă din stânga repetat, până când se afișează lista surselor.
Selectați: TV > Listă posturi.
- Reglarea postului: selectați și confirmați un post din lista de posturi. Sau: deplasați butonul de pornire/oprire al unității de operare MMI înspre stânga
, respectiv înspre dreapta
.
- Comutare de la imaginea TV la lista de posturi: rotiți sau apăsați butonul de comandă.
Puteți recepționa posturi TV digitale în standard ISDB-Tb2).
Listele posturilor radio cuprind următoarele informații fig.249►:
Posturile TV cu 12 secvențe cu rezoluție înaltă -1- fig.249► sunt afișate în partea de sus, iar posturile TV cu 1 secvență cu rezoluție joasă -2- fig.249► sunt afișate la finalul listei de posturi.
Indicaţie
- Imaginea TV apare, din motive de siguranță, numai când autovehiculul staționează. În timpul deplasării, se redă doar sonorul.
- Rețeaua de programe pentru recepția TV terestră digitală nu este disponibilă în toate țările. Vă rugăm să vă informați asupra posibilităților recepției TV terestre în regiunea dumneavoastră. Recepția este condiționată de diferiți factori, ca de exemplu distanța de emițător și viteza autovehiculului.
- Când recepția imaginii TV este proastă, sonorul se va dezactiva automat. Când recepția TV se îmbunătățește, se activează și sonorul.
- Programele criptate/Pay-TV nu sunt suportate.