Ob upoštevanju naslednjih napotkov se občutno zmanjša nevarnost poškodb, ki bi bile lahko posledica aktiviranja varnostnih blazin!
- V območju delovanja varnostnih blazin za glavo ne sme biti nobenih predmetov, ki bi lahko ovirali delovanje varnostnih blazin.
- Na kaveljčke za oblačila smete obešati le lahka oblačila. V žepih oblačil ne smete puščati težkih in ostrih predmetov. Oblačil ne obešajte na obešalnike.
- Med potniki in območjem delovanja varnostnih blazin za glavo ne sme biti drugih oseb (otrok) ali živali. Poleg tega nihče izmed potnikov ne sme naslanjati glave ali rok na stekla.
- Senčnikov ne smete pomakniti k stranskim steklom, če so vanje zataknjeni trdi predmeti, npr. kemični svinčniki ali oddajnik za odpiranje garažnih vrat. Če bi se varnostne blazine za glavo sprožile, bi vas ti predmeti lahko poškodovali.
- Krmiljenje varnostnih blazin deluje s pomočjo senzorjev, ki so nameščeni v sprednjih vratih. Da se funkcionalnost stranskih varnostnih blazin ne bi zmanjšala, vrat in oblog vrat ne smete spreminjati (npr. z naknadno vgradnjo zvočnikov). Na funkcionalnost sistema lahko vplivajo tudi poškodbe sprednjih vrat. Vsa dela na sprednjih vratih smejo opraviti le na pooblaščenem servisu.
- Pri zadnjih vratih smete uporabljati le senčne roloje, ki ne prekrijejo predela sprožitve varnostnih blazin in ki ne ovirajo njihovega delovanja.
- Če je v območju delovanja varnostnih blazin za glavo nameščena neustrezna oprema, lahko v primeru sproženja varnostnih blazin za glavo občutno omeji njihovo učinkovitost. Ko se varnostne blazine sprožijo, deli opreme v določenih okoliščinah lahko poškodujejo potnike povezava►.
- Vsa dela na varnostnih blazinah za glavo in vgradnjo/izgradnjo delov sistema zaradi drugih popravil (npr. izgradnje stropne obloge) smejo opraviti le na pooblaščenem servisu, saj v nasprotnem primeru lahko pride do motenj v delovanju sistema.