Redno preverjajte, ali so pnevmatike morda poškodovane (vbodi, vrezi, praske, izbokline). Tujke odstranite iz profila.
Preko robnikov in podobnih ovir zapeljite le počasi in čim bolj pravokotno.
Poškodovana platišča in pnevmatike nemudoma zamenjajte.
Pazite, da pnevmatike ne pridejo v stik z oljem, maščobo in gorivom.
Preden odstranite kolesa, jih označite, da pri ponovni namestitvi ne boste pomotoma zamenjali tekalne smeri.
Odstranjena kolesa vedno shranjujte v hladnem, suhem in po možnosti temnem prostoru.
- Nikoli ne vozite hitreje od največje dovoljene hitrosti vaših pnevmatik. Zaradi tega se pnevmatike prekomerno segrevajo in lahko celo počijo – nevarnost nezgode!
- Način vožnje vedno prilagodite razmeram na cestišču in v prometu. Vozite previdno ter zmanjšajte hitrost na poledeneli in spolzki podlagi. Celo zimske pnevmatike izgubijo oprijem na poledeneli cesti.
PREVIDNO
- Upoštevajte, da so letne in zimske pnevmatike zasnovane tako, da ustrezajo pogojem na cestišču, značilnim za ustrezni letni čas. V zimskih mesecih priporočamo uporabo zimskih pnevmatik. Letne pnevmatike pri nižjih temperatuRAH izgubijo precej prožnosti ter s tem oprijem in intenzivnost zaviranja. Na letnih pnevmatikah lahko zaradi uporabe pri zelo nizkih temperatuRAH nastanejo razpoke v žlebovih profila, pnevmatike pa se tako trajno poškodujejo, zaradi česar lahko pride do glasnega hrupa med vožnjo in neuravnoteženosti pnevmatik.
- Poliranih ali galvansko kromiranih platišč v zimskih razmeRAH ne smete uporabljati. Površina platišč zaradi načina proizvodnje nima zadostne zaščite pred korozijo, zato jo lahko sol za posipanje cest in podobno trajno poškodujejo.