Gælder for: biler med Audi connect-infotainment
Via Audi connect-infotainmenttjenesterne overføres der onlineinformationer direkte til bilen.
For at du kan bruge Audi connect-infotainment, skal du have en internetforbindelse. Afhængigt af land og af bilens udstyr er nedenstående optioner til rådighed i den forbindelse.
Anvend kun Audi connect-infotainmenttjenester, når trafiksituationen tillader det – fare for ulykke! Vær altid opmærksom på link►.
Anvisning
- Det er ikke muligt at anvende mobiltelefonstandarden LTE* i alle lande. Du kan få yderligere informationer hos en Audi partner eller i specialforretninger.
- Audi connect-infotainmenttjenester er kun tilgængelige inden for det mobiltelefonnets dækning, som tilhører det pågældende telefonselskab.
- Tilgængelighed, omfang, udbyder, skærmvisning og omkostninger for tjenester varierer afhængigt af land, model, modelår, apparat og takst.