Manual de instrucțiuni Audi Q7 versiunea 2017 a anului
Audi Q7  Sistemul Infotai... TV Setări suplimentare
Valabil pentru: autovehicule cu TV
Apăsați tasta MEDIA. Apăsați tasta de comandă din stânga repetat, până când se afișează lista surselor. Selectați și confirmați TV > tasta de comandă din dreapta > Setări TV.
Pistă audio
La posturi radio care emit în mai multe limbi, puteți selecta dintre limbile/pistele sonore disponibile. Pistele sonore cu audiodescriere1) sunt marcate cu un simbol .
Normă TV
Standardul TV este setat din fabricație pe standardul TV al țării de unde s-a făcut livrarea.
Subtitrare
Când este activată funcția , se vor afișa automat, în funcție de disponibilitate, subtitluri pentru emisiunile TV.
Dacă funcția este dezactivată, nu se afișează subtitlurile.
Urmărire post
Premisă: un post semnalizează posturi alternative disponibile.
Pentru a avea o recepție pe cât posibil continuă a postului TV selectat, tunerul TV comută automat pe alternative de posturi disponibile, atunci când este activată funcția și când autovehiculul părăsește zona de emisie.
Când funcția este dezactivată, are loc o comutare automată între alternativele de posturi disponibile. La ieșirea dintr-o zonă de recepție, postul TV setat nu va mai fi recepționat. Într-o listă de posturi se afișează posturile alternative disponibile, acestea putând fi selectate manual.
Siguranță copii
Consultați legătură.
Sortare posturi*2)
Valabil pentru: autovehicule cu tuner DVB-T
A-Z: posturile sunt afișate în lista de posturi în ordine alfabetică legătură.
Presortate: în lista de posturi legătură, posturile sunt sortate în funcție de apartenența lor la o listă de domenii, în ordine crescătoare legătură. Posturile sunt alocate din fabricație în lista de domenii.
Modificarea ordinii posturilor: puteți modifica alocarea unui post în lista de domenii, prin intermediul ghidului de programe.
Premisă: opțiunea Presortate* este selectată. Ghidul digital de programe (EPG) este deschis legătură.
  • Setarea postului dorit.
  • Rotiți butonul de comandă la stânga sau la dreapta. Panoul de operare al ghidului de programe se va afișa pe ecranul Infotainment fig.
  • Selectați: tasta -6- fig. > o listă de domenii legătură.
  • Memorarea ordinii modificate a posturilor: selectați și confirmați tasta -7- fig..
Dacă un post este alocat primei liste de domenii Favorit. 1 legătură, acesta va fi afișat la începutul listei de posturi legătură. Când există mai multe posturi alocate aceleiași liste de domenii, acest grup de posturi va fi sortat în ordine alfabetică și va fi afișat înaintea posturilor din următoarea listă de domenii.
Valabil pentru: autovehicule cu varianta de model Regatul Unit și Irlanda
Posturile sunt presortate automat în ordine crescătoare după numărul LCN (de ex. BBC-1, BBC-2).

Listele de domenii
Favorit. 1
Favorit. 2
Favorit. 3
Favorit. 4
Regional
News/Info
Copii
Cultură
Sport
Muzică
Publicitate
Religie
Film
Date
Adulți
Diverse
Indicaţie
  • Disponibilitatea și conținuturile sunetului multicanal sunt în funcție de stația de emisie.
  • (Valabil pentru: autovehicule cu tuner DVB-T: ) 
  • Posturile nealocate unei liste de domenii sunt afișate la finalul listei de posturi .
  • Pentru a reseta sortarea posturilor legătură pe setările din fabricație, funcția TV/AV poate fi resetată pe setările din fabricație legătură.

Toate imaginile, logo-urile și textele sunt proprietatea Audi ©. Acest site web nu are nicio relație cu compania Volkswagen - Audi sau cu oricare dintre filialele sale din lume. mai multe informații. Pentru a contacta autorul acestui site click aici.